Piątek, 22 czerwca 2018 r. imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

święty Jakub

święty Jakub 6 października 2013 19:10 wyświetleń: 8786
Tematy: turystyka (6) | zachodniopomorskie (4) | Pomorze Zachodnie (4) | Droga Świętego Jakuba (1) | święty Jakub (1) | pielgrzymowanie (1) |

SZKOLENIA DLA PRZEWODNIKÓW

Przez ostatnie dwa lata wiele czasu poświęciliśmy pracy przy współtworzeniu Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba. W październiku, na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, przeprowadziliśmy dwa szkolenia informacyjne dla zachodniopomorskich przewodników, na których dzieliliśmy się swoją wiedzą.

Po inwentaryzacji obiektów leżących na szlaku oraz opracowaniu i redakcji przewodnika po Pomorskiej Drodze Świętego Jakuba przyszedł czas na szerokie informowanie o tym europejskim szlaku kulturowym.

Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego odbyły się dwa szkolenia dla przewodników turystycznych z województwa zachodniopomorskiego - 23 października w Szczecinie i 24 października w Koszalinie. Obydwa poprowadził Tomasz Duda.

Uczestnicy zapoznali się faktami i legendami dotyczącymi życia i działalności św. Jakuba Apostoła. Wysłuchali informacji dotyczących powstawania już od średniowiecza pątniczych szlaków wiodących przez całą Europę. W kolejnej części szkolenia przedstawiony został szczegółowy przebieg Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba na trasie od Kretyngi na Litwie aż do niemieckiego Rostoku. Z ogromnym zainteresowaniem uczestników szkolenia spotkały się zwłaszcza informacje dotyczące szczegółowego przebiegu szlaku na terenie naszego województwa. Zgromadzeni zarówno w Szczecinie, jak i w Koszalinie przewodnicy, pracownicy informacji turystycznych oraz entuzjaści Drogi chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, uwagami i przemyśleniami dotyczącymi tematu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym  za udział w szkoleniach, a pani Ani Błeszyńskiej i pani Bożenie Wołowczyk z Urzędu Marszałkowskiego – za koordynację całości.

Do zobaczenia na szlaku.

Buen Camino

Małgorzata i Tomasz Dudowie

 

aktualizowano: 2014-02-24 13:06

dudowie.pl

Zachodniopomorskie Questy Regionalne

W ostatnim czasie upowszechnia się zwiedzanie przy wykorzystaniu questów - wierszowanych tekstów zawierających łamiegłówki i rebusy do odgadywania, a przy okazji zapoznających z historią danego miejsca.

»
2098
0
0
14 grudnia 2014 15:43 »

Warto przeczytać ...

KANON KRAJOZNAWCZY

Cudze chwalimy, swego nie znamy.

Jeździmy za granicę, na inne kontynenty, a często nie wiemy, jakie atrakcje kryją się za najbliższym zakrętem.

»
10033
1
1
29 kwietnia 2014 19:57 »

ZIEMIA PYRZYCKA NA STARYCH POCZTÓWKACH

<span style="\\&quot;font-size:" small;\\"="">Minialbum z kartkami wybranymi przez Wojciecha Kuźmińskiego z jego przebogatej kolekcji pokazuje piękno ziemi pyrzyckiej z przełomu XIX i XX stulecia.

 

»
24761
5
0
19 grudnia 2012 13:57 »

Społeczność ...

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

dudowie.pl

PL Szczecin, tel. +48 501 438 328 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone